Steaua Bucuresti – AFC Comprest GIM, scor 3-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a învins echipa AFC Comprest GIM cu scorul de 3-0 (la pauza 1-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 al Complexului Sportiv Steaua, pe o vreme foarte frumoasă, aproximativ 26 grade.

Jucătorii de la AFC Comprest GIM au avut o defensivă solidă iar echipa de fotbal Steaua Bucuresti a jucat fără golgheterul Alin Predescu (suspendat după ce a primit două cartonașe galbene în meciul Academia Rapid – Steaua) și fără Mihai Butoi (accidentat).

Steliștii au reușit să înscrie de trei ori: Cadolar Curt – minutul 39, Cătălin Mirea – minutul 61, Cătălin Mirea – minutul 89.

Ros-albastrii au fost susținuți de aproximativ 700 de suporteri care au cântat pe toată durata partidei, la final au sărbătorit victoria împreună cu echipa de fotbal Steaua București.

Echipa Steaua: 22. Horia Iancu (cpt.) – 25. Claudiu Zamfirescu, 4. Stefan Pădureț, 20. Bogdan Sitaru, 3. Andrei Grigore – 16. Adrian Vîlcea, 8. Cadolar Curt, 21. Ghiță Constantinescu, 26. Răzvan Zeciu, 7. Andrei Pătrănoiu – 9. Cătălin Mirea.

În etapa 10 urmează un meci tot pe teren propriu: Steaua București – AFC Rapid, Sâmbătă 21 Octombrie 2017.

Steaua Bucuresti - AFC Comprest GIM, 3-0

Steaua Bucuresti – AFC Comprest GIM, 3-0