Steaua Bucuresti – AFC Asalt, scor 1-1

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat pe teren propriu cu AFC Asalt, scor 1-1 (la pauza 1-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 al Complexului Sportiv Steaua.

Jucătorii de la AFC Asalt au jucat foarte defensiv mizând doar pe arma contraatacului.

Având în vedere ca de la ora 13.00 s-a jucat și meciul de rugby Steaua – Dinamo, galeria stelistă a susținut până la începerea meciului de fotbal echipa de rugby.

suporteri Steaua Bucuresti

Câțiva suporteri dinamoviști și-au anunțat prezența iar o parte din galeria stelistă s-a dus la vânătoare o bună perioadă de timp … până la urmă jandarmeria a intervenit în forță, chiar cu abuz de forță.

La meciul de fotbal, steliștii au reușit să înscrie în primele minute, Alin Predescu a obținut un penalty, tot el a executat și a marcat golul în minutul 5.

Din păcate de la etapă la etapă se vede clar cum arbitrii au început să saboteze ascensiunea echipei de fotbal Steaua București.
Și în acest meci steliștii au avut parte de multe cartonașe galbene iar atacantul Alin Predescu a primit cartonaș roșu (minutul 44) pentru a doua oară în acest tur de campionat.

În repriza a doua oaspeții au reușit să egaleze după ce steliști au avut o mică ezitare la mijlocul terenului iar un jucător de la AFC Asalt a reușit să intre în posesia balonului și a șutat surprinzând portarul nostru mult ieșit din poartă… minutul 61.

Chiar dacă echipa de fotbal Steaua București a jucat în inferioritate numerică a continuat să domine partida dar nu a mai reușit să înscrie.

Ros-albastrii au fost susținuți de aproximativ 2000 de suporteri care au cântat, au realizat o frumoasă coregrafie și au afișat multe mesaje.

Mesaj și în memoria Colectiv – „După doi ani #Colectiv își plânge morții! Voi sărbătoriți haloween .. cine-s idioții?”

Echipa Steaua: 1. 22. Horia IANCU(Cpt.) – 25. Claudiu ZAMFIRESCU, 4. Ştefan PĂDUREȚ, 20. Bogdan SITARU, 3. Andrei GRIGORE — 26.Răzvan ZECIU, 21. Ghiță CONSTANTINESCU, 8 Cadolar CURT, 15. Mihai OLARU, 10. Andrei PREDESCU – 9. Cătălin MIREA.

În etapa 13 urmează un meci în deplasare: AS Carmen București 1937 – Steaua București.

Dar până la meciul din campionat, avem Marți meci în tur trei Cupa României: Steaua București – CS Progresul 2005.

Steaua Bucuresti - AFC Asalt, scor 1-1