Steaua Bucuresti – ACSU Poli Bucuresti, scor 4-0

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat meciul de campionat împotriva celor de la ACSU Poli Bucuresti, scor 10-0 (la pauza 3-0).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5, din Complex Sportiv Steaua în prezența a peste 1000 de suporteri steliști.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Cătălin Aldea – minutul 3, Florin Rasdan – minutul 23,  Florin Răsdan – minutul 34, Florin Răsdan – minutul 47, Alexandru Mărgărit – minutul 45, Alin Predescu – minutul 53, Alin Robu – minutul 64, Cătălin Mirea – minutul 73, Alexandru Ogică – minutul 75, Alin Predescu – minutul 80.

Iată primul 11 al Stelei: 22. Horia Iancu — 5. Alin Iordache, 4. Ștefan Pădureț, 14. Nițu Andrei, 6. Lucas- Caetando da Silva Verissano, 8. Cătălin Aledea, 21. Constantinescu Gheorghiță, 7. Rasdan Florin, 26 – Mărgărit Alexandru, 10. Predescu Alin, 11. Tîrnacop Alexandru.

Rezerve Steaua: 1. Chiș Claudiu, 24. Jitaru Cristan, 20. Sitaru Ionuț, 23. Ogica Alexandru, 9. Mirea Cătălin, 17. Robu Alin, 3. Zamfir- Diaconeasa Mihai.

Acest meci a facut parte din etapa 6, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru steliști urmează un meci în deplasare  CS FC Dinamo – Steaua București, această partidă se joacă fără spectatori.

Steaua Bucuresti - Poli Bucuresti, scor 10-0

Steaua Bucuresti – Poli Bucuresti, scor 10-0