Steaua Bucuresti – ACS Mexic Bucuresti, scor 8-0, Cupa Romaniei

Echipa de fotbal Steaua București a câștigat partida din preliminariile Cupei României împotriva celor de la ACS Mexic Bucuresti scor 8-0 (la pauza 7-0).

Steliștii au dominat partida fără probleme și s-au calificat în semifinalele pe București.

Tribuna a strâns un număr decent de suporteri steliști cu toate că meciul s-a desfășurat într-o zi de Marți.

Golurile echipe de fotbal Steaua București au fost marcate de:  Cătălin Mirea – minutul 7,  Badea – minutul 14, Cătălin Mirea – minutul 17,  Alexandru Mărgărit – minutul 22, Jitaru – minutul 28, Cătălin Mirea – minutul 32,  Mihai Olaru – minutul 38, Adi Ilie – minutul 87.

Echipa de start Steaua: 12 Alexandru Vlase, 3 Mihai Zamfir, 24 Cristian Jitaru, 20 Bogdan Sitaru, 23 Alexandru Ogică, 26 Alexandru Mărgărit, 18 A. Badea, 15 Mihai Olaru, 21 Ghiță Constantinescu, 11 Daniel Tîrnăcop, 9 Cătălin Mirea.
Rezerve Steaua: 22 Horia Iancu, 4 Ștefan Pădureț, 14 A. Tudor, 7 Adi Ilie, 10 G. Petcu, 25 R. Popa.

Pentru echipa militară urmează meciul de campionat din Etapa 13: AS Tricolor Bucuresti – Steaua Bucuresti.

Steaua Bucuresti - Mexic Bucuresti, scor 8-0

Steaua Bucuresti – Mexic Bucuresti, scor 8-0