Progresul 2005 – Steaua, scor 0-2 pe teren, scor 0-3 la masa verde

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a jucat meciul din etapa 18 în deplasare împotriva celor de la CS Progresul 2005 Bucuresti pe Stadion Coresi.

Meciul s-a desfasurat în prezența câtorva sute de suporteri steliști iar vremea a fost numai bună de fotbal.

Echipa gazdă a practicat un joc foarte defensiv iar prima repriză s-a terminat fără nici un gol, cu toate că Steaua a ratat câteva ocazii.

La începutul celei de-a doua reprize roș-albaștrii au reușit să înscrie două goluri prin Florin Răsdan și Cătălin Mirea.

Jucătorii echipei CS Progresul 2005 au început să conteste arbitrajul în mod vehement după primirea primului gol iar după primirea golului doi au părăsit terenul de joc.

Spectatorii prezenți au fost foarte dezamăgiți și revoltați de gestul gazdelor. Poate că echipa CS Progresul 2005 a dorit astfel să evite o înfrângere la scor foarte mare.

În mod logic la prima ședință a comisiei de disciplină AMFB se va decide victorie la masa verde pentru steliști: CS Progresul 2005 – Steaua, scor 0-3.

Echipa de start:  Iancu, Jitaru, Pădureț, Boerean, Grigore, Constantinescu, Olaru, Răsdan, Pătranoiu, Bâtfoi, Camara

Rezerve: Chis – Radu, Lolescu, Mirea, Peptanus, Turbatu, Zeciu

Acest meci a facut parte din etapa 18, liga a 4-a pe Municipiul București.

Pentru steliști urmează un alt meci în deplasare, pe Stadion Rocar, meciul din etapa 22 de campionat AS Tricolor Fotbal Club – Steaua București.

Progresul 2005 Bucuresti - Steaua Bucuresti, scor 0-2, scor 0-3 masa verde

Progresul 2005 Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-2, scor 0-3 masa verde