Metaloglobus 2 – Steaua Bucuresti, scor 0-10

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul din etapa 27, în deplasare, împotriva celor de la FC Metaloglobus 2 pe Stadion Metaloglobus, scor 0-10 (la pauză 0-1).

Partida de fotbal s-a desfasurat fără accesul suporterilor pe stadion dar câțiva steliști au asistat echipa de pe un teren învecinat stadionului.

Echipa de fotbal Steaua București a reușit să înscrie prin:  Alin Predescu înscrie cu capul din 6 metri dupa o centrare a lui Zeciu – minutul 11, Andrei Patranoiu  înscrie din 10 metri, după o pasă a lui Predescu– minutul 49, Cătălin Mirea înscrie din 10 metri, după o pasă a lui Predescu – minutul 50, Florin Rasdan înscrie din lovitură de la 11 metri – minutul 58, Alin Predescu înscrie după o acțiune individuală – minutul 60, Camara înscrie din 8 metri după ce a scăpat singur cu portarul – minutul 64, Camara înscrie din 6 metri cu poarta goală după un contraatac realizat de Vîlcea – minutul 70, Florin Răsdan înscrie din 7 metri cu poarta goală după o respingere a portarului gazdelor – minutul 77, Marius Batfoi înscrie din 8 metri la colțul scurt – minutul 88, Florin Răsdan înscrie la ultima fază din meci – minutul 90.

Echipa de start Steaua:  22. Iancu (cpt.) – 4. Paduret, 20. Sitaru, 5. Radu – 26. Zeciu, 17. Rasdan, 21. Constantinescu, 7. Patranoiu – 10. Predescu, 9. Mirea, 13. Camara.

Rezerve Steaua: Chis – Boerean, Jitaru, Olaru, Vilcea, Lolescu, Batfoi.

După meci jucătorii echipei Steaua au mers să salute suporterii prezenți în vecinătatea stadionului.

Pentru steliști urmează un meci pe teren propriu, din ultima etapă de campionat: Steaua București – AS Romprim.

Metaloglobus II - Steaua Bucuresti, scor 0-10

Metaloglobus II – Steaua Bucuresti, scor 0-10