Dinamo Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 2-2

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a remizat în meciul din deplasare cu ACS FC Dinamo București, scor 2-2 (la pauza 2-1).

Meciul s-a desfasurat fara accesul galeriilor, în prezența a doar câțiva spectatori, printre spectatori au fost și rapidiștii Daniel Niculae și Daniel Pancu ca să „spioneze” evoluția steliștilor.

Roș albaștrii au reușit să înscrie prin: Marius Bâtfoi – minutul 22, Florin Răsdan – minutul 42.

Echipa de start: Iancu- Zamfirescu- Pădureț – Sitaru- Grigore – Răsdan – Constantinescu – Vîlcea- Predescu – Bâtfoi- Camara

Acest meci a facut parte din etapa 20, liga a 4-a pe Municipiul București.

Din păcate am luat un număr de goluri aproape egal cu suma golurilor încasate în restul meciurilor din campionat.

Acest eșec resimte lipsa galeriei steliste dar și presiunea la care au fost supuși jucătorii din cauza tensiunilor privind stadionul unde urmează să se desfășoare meciul Steaua – Academia Rapid.

Pentru steliști urmează un meci pe teren propriu în etapa 21 de campionat Steaua București – ACS Victoria București.

Dinamo Bucuresti - Steaua Bucuresti, scor 2-2