Carmen Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-6

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câstigat prima întâlnire cu AS Carmen București 1937, scor 0-6 (la pauza 0-3).

Meciul s-a desfășurat pe Stadionul Rocar unde cel puțin 1000 de suporteri steliști au realizat ca de obicei o atmosferă foarte frumoasă.

Golurile echipe de fotbal Steaua București au fost marcate de: Alin Predescu – minutul 8, Alin Predescu – Minutul 18, Alin Predescu – minutul 46, Mihai Olaru – minutul 70, Bogdan Sitaru – minutul 76,  Alin Predescu – minutul 82.

Gazdele, antrenate de Adrian Matei nu au reușit să realizeze prea multe acțiuni periculoase la poarta roș-albaștrilor în schimb au practicat un joc foarte dur presărat cu multe cartonașe galbene și un cartonaș roșu spre finalul primei reprize.

Acest meci a fost derby-ul etapei cu numărul 13.

Să felicităm clubul Carmen București pentru organizare, marketing, management și să-i urăm succes cu acest frumos proiect.

Iată echipa roș-albastră, aliniată de antrenorul Ion Ion: 22. Horia Iancu, 25. Claudiu Zamfirescu, 4. Ștefan Pădureț, 20. Bogdan Sitaru, 3. Andrei Grigore, 21. Gheorghiță Constantinescu, 16 Adrian Vîlcea, 8. Cadolar Curt, 7 Andrei Pătrănoiu, 26 Răzvan Zeciu, 10. Andrei Predescu.

Pentru formația militară urmează meciul de pe teren propriu: Steaua București – FC Metaloglobus II.

Carmen - Steaua, scor 0-6

Carmen – Steaua, scor 0-6