AS Romprim – Steaua Bucuresti, scor 0-9

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a castigat pe teren propriu cu AS Romprim, scor 0-9 (la pauza 0-5).

Meciul s-a desfasurat pe Terenul 5 al Complexului Sportiv Steaua dar a avut regim de megi în deplasare.

Cei peste 1500 de suporteri stelisti prezenți la acest meci au sărbătorit victoria și terminarea turului de campionat pe primul loc.

Jucătorii de la AS Romprim au jucat în poartă cu Tudorel Mihailescu, portarul care nu se poate baza pe brațul stâng, iar la finalul partidei a fost aplaudat și ovaționat de galeria stelistă.

Golurile echipe de fotbal Steaua București au fost marcate de: Alin Andrei Predescu – minutul 11, Catalin Mirea – minutul 13, Alin Andrei Predescu – Minutul 21, Adrian Vilcea – minutul 25, Catalin Mirea – minutul 39, Catalin Mirea – minutul 55, Catalin Mirea – minutul 57, Catalin Mirea – minutul 62, Cadolar Curt – minutul 65.

Iată jucătorii steliști utilizați în această partidă de antrenorul Ion Ion: 1. Claudiu Chiș – 25. Claudiu Zamfirescu, 4. Ștefan Pădureț, 20. Bogdan Sitaru(Cpt.), 3. Andrei Grigore – 21. Gheorghiță Constantinescu, 16. Adrian Vîlcea, 8. Cadolar Curt – 26 Răzvan Zeciu, 10. Andrei Predescu, 9 Cătălin Mirea.

La ieșirea din Complexul Sportiv Steaua suporterii steliști au întâlnit și ovaționat coloana armatei care se întorcea de la pregătirile pentru Parada Militară de 1 Decembrie.

Urmează meciul din turul patru al Cupei României: Steaua București – AFC Asalt, Miercuri 29 Noiembrie 2017.

AS Romprim - Steaua, scor 0-9

AS Romprim – Steaua, scor 0-9