AFC Rapid – Steaua Bucuresti, scor 0-2

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul din etapa 25, în deplasare, împotriva celor de la AFC Rapid Bucuresti pe Stadion Electromagnetica, scor 0-2 (la pauză 0-1).

Partida de fotbal s-a desfasurat în prezența câtorva sute de suporteri steliști în peluză și câteva zeci de spectatori la tribună. La începutul meciului vremea a fost frumoasă dar spre mijlocul primei reprize a început o puternică ploaie torențială.

Gazonul de pe Stadion Electromagnetica arată destul de bine, ai impresia că este sintetic, din păcate se pot observa și zone cu denivelări.

Echipa gazdă a avut în mare parte un joc defensiv cu puține ocazii notabile.

Echipa de fotbal Steaua București a dominat partida, a avut multe ocazii și a reușit să înscrie de două ori prin:  Florin Răsdan – minutul 21, Marius Bâtfoi – minutul 70.

Echipa de start Steaua:  22. Iancu (cpt.) – 20. Sitaru, 4. Paduret, 5. Radu – 26. Zeciu, 21. Constantinescu, 16. Vilcea, 7. Patranoiu – 17. Rasdan – 11. Batfoi, 9. Mirea.

Rezerve Steaua: Chis – Grigore, Jitaru, Prodan, Lolescu, Olaru, Turbatu.

Pentru steliști urmează meciul din Etapa 26 de campionat, un meci pe teren propriu Steaua București – AFC Progresul 1944 Spartac.

Suporterii steliști prezenți la acest meci au cântat aproape fără oprire cu toate că erau uzi din cap până în picioare de la rafalele de ploaie torențială.

AFC Rapid - Steaua, scor 0-2

AFC Rapid – Steaua, scor 0-2