AFC Progresul 1944 Spartac II – Steaua Bucuresti, scor 0-3

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a învins în deplasare echipa AFC Progresul 1944 Spartac cu scorul de 0-3 (la pauza 0-2).

Meciul s-a desfasurat pe Stadionul Progresul Spartac, din Intrarea Vrabiei nr.22, iar echipa Steaua a fost susținută de o tribună arhiplină de steliști care au cântat pe toată durata partidei.

Echipa Steaua: 22. Horia IANCU(Cpt.) – 25. Claudiu ZAMFIRESCU, 4. Ştefan PĂDUREȚ, 20. Bogdan SITARU, 3. Andrei GRIGORE — 26.Răzvan ZECIU, 21. Ghiță CONSTANTINESCU, 8 Cadolar CURT, 16. Adrian VÎLCEA, 15. Mihai OLARU– 9. Cătălin MIREA

Golurile steliștilor au fost marcate de: Cătalin Mirea – minutul 13, Cătălin Mirea – minutul 21 și Cadolar Curt – minutul 83.

Din câte am observat echipa Progresul Spartac II a utilizat și câțiva jucători de la Progresul Spartac din liga a 3-a…

Urmează meciul de pe teren propriu: Steaua București – AFC Asalt.

Progresul Spartac - Steaua, scor 0-3

Progresul Spartac – Steaua, scor 0-3