AFC Asalt Bucuresti – Steaua Bucuresti, scor 0-6

Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a câștigat meciul din etapa 27, în deplasare, împotriva celor de la AFC Asalt Bucuresti pe Stadion Electromagnetica, scor 0-6 (la pauză 0-1).

Partida de fotbal s-a desfasurat în prezența câtorva sute de suporteri steliști care au ocupat toată tribuna micuțului Stadion.

Vremea a fost foarte frumoasă pe durata desfășurării partidei.

Echipa de fotbal Steaua București a dominat partida, a avut multe ocazii și a reușit să înscrie prin:  Alin Predescu – minutul 21, Eduard Radu – minutul 50, Catalin Mirea – minutul 63, Florin Rasdan – minutul 81, Marius Batfoi – minutul 88, Alin Predescu – minutul 90.

Echipa de start Steaua:  22. Iancu (cpt.) – 20. Sitaru, 4. Paduret, 5 Radu – 7. Patranoiu, 21. Constantinescu, 17. Rasdan, 26. Zeciu – 10. Predescu, 13. Camara, 9. Mirea.

Rezerve Steaua: Chis – Jitaru, Olaru, Grigore, Lolescu, Vilcea, Batfoi.

Pentru steliști urmează meciul din Cupa României, semifinala pe București, Steaua București – AFC Comprest GIM.

Suporterii steliști prezenți la acest meci au cântat și au făcut o atmosferă foarte frumoasă.

AFC Asalt - Steaua Bucuresti, scor 0-6

AFC Asalt – Steaua Bucuresti, scor 0-6